اخبار و اطلاعیه
نوع خبر 
 
 
کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی با حضور رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی دماوند در آموزشکده سما دماوندبرگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی با حضور رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی دماوند در آموزشکده سما دماوندبرگزار شد.

سرگرد سوری در این کارگاه آموزشی به بیان آسیب‌ها و خطرات پیرامون حوزه فضای مجازی، خطرات استفاده از شبکه های اجتماعی و راهکارهای پیشگیری از بروز آن پرداخت.
وی سرقت از حساب های بانکی به روش های مختلف از جمله کلاهبرداری، ایمیلی، پیامکی  و سرقت رمز عابر بانک از طریق مهندسی اجتماعی، هتک  حرمت و نشر اکاذیب را از رایج ترین جرایم رایانه ای در کشور دانست.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی دماوند امنیت در اینترنت را موضوعی مهم و حیاتی دانست و گفت: عدم رعایت نکات امنیتی لازم در فضای مجازی ، خطرات و آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
 
وی عدم آگاهی کاربران را علت عمده سرقت اطلاعات شخصی دانست و افزود: عدم آگاهی کاربران موجب می شود بخش عظیمی از اطلاعات درون رایانه‌ها و تلفن های همراه در اختیار نفوذ گران سایبری قرار بگیرد.در ادامه این کارگاه آموزشی، مباحثی چون آشنایی با نحوه هک، تخلیه اطلاعات شخصی افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین جرایم و تهدیدات فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی و امنیت تلفن همراه توسط کارشناسان پلیس فتای تشریح شد.در پایان سرگرد سوری به سوالات دانشجویان پاسخ  دادند.


سه شنبه 5 دى 1396  14:5

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 24 شهريور 1397  15:57:3
تعداد بازديد از اين خبر : 246
کلیه حقوق متعلق به مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد دماوند می باشد     طراحی وب سایت : ARIARASANEDAMAVAND